מאמרים

צרכנות נבונה במוצרים לתינוקות

בשנים האחרונות אנו עדים לפריחתם המאסיבית של חנויות ורשתות רבות המשווקות מוצרי תינוקות בעלות שם עולמי. כיום יותר ויותר הורים מעדיפים לרכוש לילדיהם מוצרי תינוקות מהסוג המושבוח ביותר וכלל לא חושבים על לחסוך בהוצאות בעיניינים אלו.

מוצרי תינוקות בחנויות ורשתות שיווק בארץ מכילות כלמעט כל פריט הראוי לתינוקות מכל הגילאים בין אם זה בגדי לבוש פשוטים ליום יום או בגדים חגיגיים המותאמים בעיצובם לילדים קטנים. מוצרים בסיסיים כמו מוצצים חיתולים וכלה בצעצועים לילדים. מרבית הצעצועים יקרים למדי אך אף הורה לא חוסך כספו מלענהיק לילדו את הטוב ביותר בטענה פשוטה שהצעצועים האלו הם כלי חינוכי לכל דבר ואת החינוך הטוב ביותר הם צריכים לקבל כבר מגיל אפס. לכן כל מוצר שהוא לכאורה על פניו נראה שהוא כמותרות לילד כגון צעצוע יקר הופך בן רגע למוצר צריכה לצרכי חינוך. אכן, מרבית רשתות השיווק של מוצרי תינוקות חוגים סביב נושא זה ומפתים לקוחות רבים שקניית צעצעועים אלו לילד כמוה כנתינת חינוך טוב לילדיהם.

אסור לנו לשכוח שרשתות אלו הם עסק כלכלי לכל דבר ועניין והם בנוסף לדאגתם העמוקה לפעוטות ישראל הם מעונינים למשוך אליהם כמה שיותר לקוחות. אל לנו לשכוח שגם בתחום זה קיימת תרבות צריכה שלא כל הזמן משלתמת ונצרכת גם בתחום זה אם יורשה לנו לומר יש לעשות בדיקות יסודיות למחירים שמציעים הרשתות.
בדיקה יסודית באתרי אינטרנט שונים שאותם ניתן למצוא במהירות דרך דומיין

המשך מאמר