מאמרים

על החלטות הוריות ועוד - חלק 2

מתנה שאומרת חשבתי עליך, התגעגעתי אליך, זכרתי כמה שאתה אוהב את השוקולד הזה אז עצרתי במכולת כדי לקנות לך. מתנות קטנות ידגישו את תשומת הלב שלכם ולא ינסו לנצח איזו תחרות פנימית בתוככם מול ליבו של הילד.

לימדו להגיד לא. ילדים שמקבלים כל מה שהם מבקשים מאבדים עניין מהר מאד בכל דבר ובכל משחק שיש להם. לא צריך מאה בובות מספיקה אחת מיוחדת, לא חייב מאה מכוניות, שוב, מספיקה אחת מיוחדת במינה. יום הולדת הגיע, בחרו מתנה ייחודית לכו לחנות של הדפסה על חולצות ובקשו להדפיס תמונה מגניבה של ילדיכם, בחנות מכונות צילום כזו יוכלו להדפיס לכם תמונה וכיתוב כמעט על כל דבר. זו מתנה מקורית שהילדים בטוח לא יקבלו מאף אחד.

הלמידה החשובה ביותר היא למידה רגשית, גם הילדים יודעים וקולטים זאת מהר מאד. אם בכל פעם שתאחרו תרוצו לקנות מתנה או כך תנהגו בכל פעם שתצאו לישיבה מוקדם בבוקר או תיאלצו לנסוע לסוף שבוע אל תתפלאו אם דברים יסתבכו, כי מתנות לא יכולות להחליף רגשות. היו עצמכם, היו כנים עם הילדים והבהירו להם את הצורך שלכם לנסוע או להיעדר מבלי לפצות אותם על כך. תשומת הלב שתקדישו להם בשיחת טלפון או לאחר שתשובו מספיקים בהחלט. מתנות כאמור לא מחליפות רגשות.

חזרה לחלק ראשון